30 Galinos metų su „Iki“ – motyvuoja karjeros galimybės ir kolegos

2022-10-31

30 metų gimtadienį švenčiantis prekybos tinklas „Iki“ didžiuojasi ilgamečiais darbuotojais, padedančiais puoselėti įmonės tradicijas ir burti svajonių komandą. Pasak „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovės Monikos Milės, per 30 metų keitėsi įvairios darbuotojams siūlomos naudos, vidiniai bendrovės procesai, rinkos situacija, tačiau „Iki“ darbuotojų gerovė ir toliau išlieka bendrovės prioritetu.

„Ir prieš 30 metų, ir dabar esame draugiška, vieninga ir tvirta komanda. Mus lydi neblėstantis noras palaikyti vieniems kitus, kartu švęsti šventes bei kurti tradicijas. Esame svajonių komanda, kuriai kiekvieną dieną gera dirbti, nes „Iki“ kiekvienas darbuotojas randa tai, kas jam svarbu. Kaip tik tai ir atskleidžia mūsų ilgametė darbuotoja Galina Karkauskienė specialiai „Iki“ 30-ajam gimtadieniui skirtoje dokumentikoje“, – sako M. Milė. 

Stebinantis asortimentas ir dėmesys kokybei

Beveik 30 metų „Iki“ dirbanti G. Karkauskienė prie prekybos tinklo komandos prisijungė 1993 m., kai buvo atidaryta pirmoji moderni „Iki“ savitarnos parduotuvė Žirmūnuose.

„Pradėjau dirbti daržovių skyriuje ir pirmiausia mane labai nustebino asortimentas. Mūsų prekybos tinklas pasiūlė tuo metu Lietuvoje dar nematytų vaisių ir daržovių. Nebuvome tokių nei matę, nei ragavę, tad jų skonis tikrai stebino. Pamenu, kad pirmą kartą paragavusi avokado pamaniau, kad jis primena muilo skonį. Tai buvo naujovė mūsų šalyje, niekas daugiau neturėjo tokio asortimento, tik „Iki“. Ir į mūsų parduotuvę žmonės eidavo ne tik apsipirkti, bet tiesiog pasižiūrėti nematytų produktų“, – pasakoja G. Karkauskienė.

Šiuo metu tiekimo grandinėje dirbanti moteris prisimena, kad pirmoji moderni „Iki“ parduotuvė sutraukdavo itin daug pirkėjų. Buvo tam tikras prestižas apsipirkti joje, o paskui dalintis įspūdžiais ir naujų skonių patirtimi.

Prieš 30 metų pradėjusi veikti „Iki“ pasiūlė ne tik naują asortimentą, bet ir visiškai modernią, vakarietišką darbo kultūrą. Be to, itin daug dėmesio buvo skiriama produktų kokybei.

„Dirbti šioje parduotuvėje buvo tikrai gera. Ją įsteigę savininkai mokė mus tuo metu naujo požiūrio, kad svarbiausia yra pirkėjas ir gera apsipirkimo patirtis. Taip pat mus mokė ir bendrauti su pirkėjais. Žinoma, turėjome ir daug įvairių įprastų parduotuvėje darbų, kuriuos visi kartu ir atlikdavome. Prekes į lentynas dėdavome, grindis plaudavome, parduotuvę atidarydavome ir uždarydavome. Ir tada, ir dabar – dirbti buvo smagu, o labiausiai motyvuoja draugiški, paslaugūs, padėti pasirengę kolegos“, – sako G. Karkauskienė.

Palaikanti komanda motyvuoja

Moteris pasakoja, kad jos pareigos laikui bėgant nuolat keitėsi. Taip pat augo ir „Iki“ komanda. Iš pradžių administracijos biure dirbo apie 10 žmonių, o šiandien galima suskaičiuoti daugiau nei 250 administracijos darbuotojų.

„Dirbti visą laiką buvo įdomu. Galiu sakyti, kad man darbas visą laiką buvo kaip namai. O daugiausia džiaugsmo man suteikia žmonės. Manau, kad „Iki“ sėkmę lėmė tai, kad nuo pat pradžių čia darbuotojais visiškai pasitikima ir suteikiama labai daug savarankiškumo. Visi žmonės yra skirtingi ir atneša kažką naujo, o „Iki“ kiekvienas yra svarbus. Tai ir yra didžiausia mūsų stiprybė“, – sako G. Karkauskienė.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 234 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki“ prekės ženklu. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.