Tarptautinei dešrainių dienai: 4 paprastos taisyklės, paversiančios šį patiekalą tikru šedevru

Recipe

Liepos 23-iąją pasaulyje minima tarptautinė dešrainių diena, todėl artėjantis savaitgalis – puiki proga šio skanėsto pasigaminti ir namuose. Visgi, net ir gaminant tokį paprastą patiekalą kaip dešrainiai galima eksperimentuoti ir išbandyti netikėčiausius ingredientus ar skonių derinius – naudoti įmantresnius sūrius, marinuotas ar šviežias daržoves, skirtingus pagardus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad dešrainiams skirti ingredientai yra iš tiesų populiarūs.

„Grilio patiekalai neatsiejami nuo gero oro. Tam, kad mėgstamų griliui skirtų ingredientų rastų kiekvienas – esame paruošę gausų jų pasirinkimą. Vienas jų – kepimui kepsninėje skirtos dešrelės, kurias mėgsta tiek suaugusieji, tiek vaikai. Asortimente siūlome nuo klasikinių vištienos ir kiaulienos dešrelių, kurios patiks švelnesnių skonių mėgėjams iki dešrelių su sūriu, kurios mėgstamos ir pirkėjų“, – teigia V. Budrienė.

Kepkite neskubėdami

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė V. Juodkazienė pasakoja, kad dešrelių kepimas ant grilio nereikalauja didelių pastangų. Visgi, kad dešrelės iškeptų tobulo skonio – kelias taisykles žinoti yra pravartu.

„Nepamirškite, kad dešrelės ant grotelių skrudinamos švelniai, taigi neskubėkite. Jei skubėsite, rizikuojate iškepti dešreles pernelyg sausas ir praradusias įprastą formą. Karštis mėsos viduje turi augti palaipsniui. Pernelyg staigus karščio padidėjimas gali apdeginti dešreles arba jos gali įtrūkti prieš mėsai iškepant“, – sako „Iki“ atstovė ir dalijasi dar keliais patarimais, kuriais vadovaujantis namuose pasigaminsite burnoje tirpstančių dešrainių.

Keiskite kepimo zonas. Sukurkite savo grilyje dvi karščio zonas: pirmiausia kepkite dešreles virš silpnesnės, netiesioginės kaitros, o tada užbaikite kepti virš stiprios tiesioginės kaitros.

Skirtingi griliai – skirtingos taisyklės. Jei naudojate dujinį grilį, nustatykite 1–2 grilio degiklius ant maksimalios kaitros, o kitus – ant minimalios. Jei naudojate anglimi kūrenamą grilį, užkurkite ir sustumkite daugumą anglių ties viena grilio zona, kuri bus stiprios, tiesioginės kaitros zona. O kitoje zonoje palikite mažiau anglių – švelnesnio karščio zonai. Pradžioje sudėkite dešreles grilio zonoje su netiesiogine kaitra ir uždenkite dangčiu, jei tokį turite. Kepkite dešreles 8–10 minučių, apverskite jas praėjus pusei kepimo laiko.

Perkelkite dešreles į tiesioginio karščio zoną. Šiame karštyje paprastai pakanka 2–3 minučių kiekvienai pusei, kad dešrelės iškeptų su maloniai traškia plutele, bet išliktų sultingos ir minkštos.

Išsirinkite papildomus ingredientus. Pasitelkite kulinarinį išradingumą. Pomidorų padažas, garstyčios ar majonezas tikrai puikiai tinka prie dešrelių, tačiau galima pasistengti labiau. Naujų, ypatingų skonių gali suteikti karamelizuoti svogūnai, taip pat rauginti kopūstai, pankolių salotos, marinuotos daržovės, gvakamolės padažas, šviežių daržovių salotos, ant grotelių keptos daržovės.

V. Juodkazienė dalijasi ir trimis nepaprasto skonio dešrainių receptais, kurie patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Dešrainiai su kepintais svogūnais

Jums reikės:

3 vnt. svogūnų

4 v. š. sviesto

6 vnt. sviestinių bandelių dešrainiams

1 a. š. susmulkinto česnako

Žiupsnelio druskos

6 vnt. pieniškų arba grill dešrelių

150 g mėgstamo tarkuoto sūrio

Žiupsnelio smulkintų čiobrelių

Pomidorų padažo

Garstyčių

Gaminame:

Įkaitinkite keptuvę, į ją įdėkite sviesto. Kai sviestas ištirps, sudėkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir kepkite juos, kol šie suminkštės ir įgaus auksinę spalvą. Iki vidutinės kaitros įkaitinkite grilį ir iškepkite dešreles. Geriausia jas kepti 7-10 minučių, kol dešrelės apskrus. Ant grilio pašildykite bandeles. Kol kepa dešrelės, paruoškite česnakinį sviestą. Nedideliame virimo inde sumaišykite sviestą ir smulkintą česnaką, gautą mišinį pašildykite, kol ištirps sviestas. Tuomet kiekvieną dešrainio bandelę aptepkite ištirpintu česnakiniu sviestu. Ant kiekvienos bandelės uždėkite po iškepusią dešrelę ir gausiai užberkite pakepintų svogūnų, užberkite smulkinto sūrio. Dešrainius įvyniokite į foliją, uždėkite ant kepimo grotelių ir palaikykite 5 minutes ant įkaitintų anglių. Galiausiai viską pagardinkite pomidorų padažu ir garstyčiomis. 

Dešrainiai su šonine

Jums reikės:

 4 vnt. dešrainiams skirtų bandelių

4 vnt. pieniškų arba grill dešrelių

8 vnt. šoninės juostelių

50 g. čederio sūrio

3 v. š. sviesto

½ v. š. smulkinto česnako

Pomidorų padažo

Garstyčių

Mėgstamų daržovių 

Gaminame:

Įkaitinkite grilio keptuvę. Sudėkite dešreles ir kepkite po kelias minutes iš kiekvienos pusės, kol šios gražiai apskrus. Lygiai tą patį padarykite su šoninės juostelėmis. Galiausiai keptuve nuvalykite su popieriniu rankšluosčiu ir joje pašildykite dešrainiams skirtas bandeles. Nedideliame virimo inde ištirpinkite sviestą ir suberkite smulkintą česnaką. Ištirpintu sviestu patepkite bandelių išorę ir vidų.  Į kiekvieną bandelę įdėkite po dešrelę, įdėkite po 2 šonines juosteles ir mėgstamų supjaustytų daržovių. Viską pagardinkite pomidorų padažu ir garstyčiomis. 

Dešrainiai su šonine, čederiu ir avokadais

Jums reikės:

4 vnt. šviežių bandelių dešrainiams

4 vnt. pieniškų arba grill dešrelių

4 vnt. juostelių šoninės

8 vnt. salotos lapų

2 vnt. avokadų

50 g. čederio sūrio

¼ nedidelio raudono svogūno

Žiupsnelio šviežių petražolių

Pomidorų padažo

Garstyčių

Gaminame:

Pieniškas arba grill dešreles apsukite šoninės juostelėmis. Dešrainių bandeles ir šonine apsuktas dešreles uždėkite ant grotelių ir kepkite virš įkaitusių žarijų, kol bandelės sušils, o dešrelės su šonine gražiai apskrus. Bandelių vidų patepkite pomidorų padažu ir garstyčiomis. Į kiekvieną bandelę įdėkite po porą salotų lapų, avokado ir paskrudintą dešrelę. Viršų apiberkite tarkuotu čederio sūriu, smulkiai pjaustytu raudonuoju svogūnu, šviežiai kapotomis šviežiomis petražolėmis. Skanaus!