Nors sorbetas ir šerbetas skamba labai panašiai, tačiau iš tikrųjų tai yra du skirtingi šaldyti desertai. Tiesa, turi jie ir nemažai panašumų – abu gaivinantys, gaminami iš vaisių arba jų sulčių ir lengvai paruošiami namuose. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai atskleidžia jų skirtumus ir panašumus bei pateikia receptų, kurie pravers karštą vasaros dieną ir padės sunaudoti virtuvėje užsilikusius vaisius.
Pasak Andrej Pometko, prekybos tinklo „Iki“ rinkodaros vadovo, dabar yra puikus metas, kuomet pirkėjai gali įsigyti įvairiausių vaisių ir įtraukti juos į savo mitybos racioną. O iki sezono pabaigos jų pasiūla parduotuvėse tik dar labiau didės.
„Šiandien mūsų tinklo parduotuvėse galima įsigyti daugiau nei 60 rūšių įvairiausių vaisių, iš kurių populiariausi šiuo metu yra arbūzai, bananai ir įvairūs kaulavaisiai – nektarinai, persikai ir abrikosai. Siekiame pirkėjams pasiūlyti šviežiausias sezono naujienas, todėl šią vasarą parduotuvių lentynas dar papildysime šviežio derliaus obuoliais, kriaušėmis, lietuviškomis šilauogėmis, avietėmis, gervuogėmis, vengriškomis slyvomis ir figomis“, – sako A. Pometko.
Yra žinoma skirtingų gaivinančių desertų rūšių, į kuriuos galime įtraukti mėgstamus sezoninius vaisius. Tai gali būti įvairiausio skonio naminiai ledai, vaisinis sorbetas arba šerbetas. Tik kaip nuspręsti, kurį iš pastarųjų dviejų desertų pasirinkti?
Šerbetas: riebesnių desertų mėgėjams
Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės Vilmos Juodkazienės teigimu, skirtumą tarp sorbeto ir šerbeto nulemia ar sudėtyje yra pieno produktų. Pavyzdžiui, sorbeto sudėtyje iš viso nėra naudojamų pieno produktų, o gaminant šerbetą, būtina įdėti grietinėlės arba pieno, kad pavyktų išgauti kreminę struktūrą.
„Jeigu palygintume šerbetą su sorbetu, jis skiriasi tuo, kad yra pagamintas ne tik iš vaisių ir vandens, bet ir pieno arba grietinėlės. Tokia sudėtis padeda išgauti kreminę tekstūrą, tačiau šerbetas vis tiek yra lengvesnis už ledus, nes privalo turėti mažiau nei 2 proc. riebalų, o leduose jų kiekis gali siekti iki 10 proc. Gaminant šerbetą galima naudoti įvairiausius vaisius ir uogas – nuo aviečių iki apelsinų“, – sako maisto ekspertė.
Apelsinų šerbetas
Reikės:
• 2 puodelių šviežiai spaustų apelsinų sulčių
• 1 v. š. apelsinų žievelių
• 1 puodelio cukraus
• 1/2 puodelio pieno
• 1/2 puodelio grietinėlės
Paruošimas:
Sumaišykite apelsinų sultis, minkštimą ir 2/3 puodelio cukraus. Plaktuvu arba rankiniu mikseriu išplakite grietinėlę ir likusį cukrų, kol pasieksite tirštą kreminę masę. Į apelsinų mišinį įmaišykite pieną, vėliau – kreminę masę. Supilkite viską į sandarų indą ir užšaldykite bent valandai.
Sorbetas: gaivu ir sveika
Skirtingai nuo šerbeto ar ledų, sorbeto sudėtyje nėra nei pieno, nei kiaušinių, nei grietinėlės. Šis užšaldytas skanėstas gaminamas iš vaisių tyrės, sulčių ar vandens ir cukraus. Tai vienas seniausių ir paprasčiausių desertų gaminimo būdų.
„Jei namuose pastebėjote šviežių sezoninių vaisių perteklių – sorbetas yra puikus sprendimas, kaip juos panaudoti. Tam tiks bet kokie jūsų pamėgti vaisiai, galėsite pasigaminti braškių ir persikų, mėtų ir arbūzų ar daugybė kitokių, įvairiausių sorbetų. Viskas priklauso nuo to, ką jūs mėgstate, todėl nebijokite eksperimentuoti“, – sako V. Juodkazienė.
Pasak maisto ekspertės, toks desertas ypač patinka tiems, kurie renkasi patiekalus be glitimo ir pieno produktų, o jo pagaminimui tereikia vos kelių ingredientų.
Arbūzų sorbetas
Reikės:
• 1 puodelio cukraus
• 1 puodelio vandens
• 8 puodelių kubeliais supjaustyto arbūzo be sėklų
• 2 šaukštų citrinos sulčių
Paruošimas:
Nedideliame puode užvirkite cukrų ir vandenį. Virdami maišykite, kol cukrus ištirps, o tada palikite atvėsti. Maišytuve arba maisto kombaine apdorokite arbūzą dalimis, kol visai jį susmulkinsite. Supilkite gautą masę į didelį dubenį, įmaišykite atvėsintą cukraus sirupą ir citrinos sultis. Viską supilstykite į formeles ir užšaldykite. Po 8 valandų galite mėgautis arbūzų sorbetu.