Net ir pirktinė pica bus daug skanesnė: atskleidė slaptą ingredientą

Recipe

Po ilgojo savaitgalio norisi kažko paprasto ir sotaus? Puikus pasirinkimas yra pica, kuri mėgstama ir vaikų, ir suaugusiųjų. O geriausia tai, kad yra itin universali – rinktis iš ko turės tiek vegetarai ar veganai, tiek žuvies mėgėjai, tiek ir mėsos mylėtojai. „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė dalijasi netradiciniais picų padažų receptais, kurie net ir šaldytą picą pavers tikra vakarienės ar net vaišių stalo pažiba, o jų gamyba nepareikalaus nei daug laiko, nei išlaidų. 

Padažas – pagrindinis akcentas

Šiandien pica žmonės mėgaujasi ne tik taupydami laiką ar pinigus, tačiau ir norėdami atrasti naujų skonių. Nors šis patiekalas buvo pradėtas gaminti Neapolyje ir buvo laikomas vargšų ir nepasiturinčių maistu, šiais laikais picos gali nustebinti savo prabanga – serviruojamos su trumais ar tigrinėmis krevetėmis jos gali kainuoti ir ne vieną dešimtį eurų.

Vis dėlto „Iki“ kulinarijos technologė G. Urbonavičiūtė pastebi, kad norint paįvairinti picos skonį bei nustebinti namiškius net ir šaldyta ar pačių namuose gaminta pica, visai nereikės brangių produktų. Slaptas ingredientas – padažas, kuris tinkamai priderintas prie picos rūšies, taps pagrindiniu šio patiekalo akcentu.

„Sūris, kumpis, bazilikai ar kiti picos pagardai – dažnai sutinkami ingredientai lietuvių pirkinių krepšelyje. Tačiau pastebime, kad pirkėjai jau metai iš metų noriai perka ir įvairius padažus, kurie tikrai puikiai tinka šiam patiekalui gardinti. Nuo aliejinių iki majonezinių ar pomidorų padažų – klientai renkasi ne tik tradicinius, tačiau ir mažiau įprastus skonius. Pavyzdžiui, asortimente siūlome ir padažą su trumais, kuris kainuoja vos kelis eurus, o patiekalui suteikia išties prabangų skonį“, – sako Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Svarbu žinoti, kurį rinktis

G. Urbonavičiūtė pažymi, kad tiems, kurie padažą nori pasigaminti patys namuose ar naudoti parduotuvėje įsigytą, svarbu žinoti, su kokia pica jį planuoja derinti. Pavyzdžiui padažas, kuris tiks picai su mėsa, gali visai netikti picai su jūros gėrybėmis ar atvirkščiai.

Ji dalijasi patarimais, su kuo skirtingus padažus derinti picų vakarėlio metu.

Pesto padažas: tai itin lengvai paruošiamas padažas vos iš kelių ingredientų, kurių pagrindinis – bazilikas. Kadangi jis pasižymi gan sodriu, tačiau gaiviu skoniu, tad puikiai tiks prie sūrio picų. Jis derinamas tiek su paprasta mocarela, tiek ir su gurmaniškesniais pelėsiniais sūriais. Pesto rekomenduojama vengti picose su mėsa, kadangi padažas užgoš skonį.

Barbekiu padažas: tai dūmo poskonį turintis padažas, itin mėgstamas valgyti prie įvairių kepsnių, tačiau puikiai tiks ir prie picos. Jį rekomenduojama rinktis valgant mėsingas picas, ypač jeigu sudėtyje yra plėšytos kiaulienos ar vištienos – barbekiu padažas suteiks mėsai dar sodresnio skonio bei aromato. Šio padažo siūloma vengti prie picų su žuvimi ar jūros gėrybėmis.

Humusas: ši avinžirnių užtepėlė tinkama ne gardžiam užkandžiui su salierų ar morkų lazdelėmis, bet puikiai derės ir picai paskaninti. Ją lengvai rasite parduotuvėje ar patys pasigaminsite namuose, o kreminė tekstūra garantuos, kad bus suvalgyti net ir picos pado krašteliai. Humusą geriausiai derinti su daržovių picomis, tad puikiai tiks veganams ar vegetarams.

Paprasta pasigaminti namuose

„Iki“ kulinarijos technologė ragina įvairių padažų receptus išmėginti ir patiems namuose bei atrasti naujų skonių. Tokiu būdu galėsite ne tik sutaupyti, tačiau ir pasigaminti tokį padažą, kurio nebūtinai rasite įsigyti parduotuvėje ar restorane. G. Urbonavičiūtė dalinasi 2 padažų receptais, kurie jūsų picų vakarėlį pavers egzotiškesniu ir įvairesniu.

Sodrus „Tapenade“ padažas

Gaminimo laikas: 15 min.

Reikės: 280 g juodųjų alyvuogių be kauliukų, 3 vnt. konservuotų ančiuvių filė aliejuje, 3 šaukštų konservuotų kaparėlių, saujos smulkintų petražolių, 3 skiltelių česnako, 3 šaukštų citrinų sulčių, 3 šaukštų alyvuogių aliejaus, šiek tiek druskos ir pipirų (pagal skonį).

Gaminame:

  1. Virtuviniame kombaine sutrinkite alyvuoges, ančiuvius, kaparėlius, petražoles, česnaką, citrinos sultis. Susmulkinkite kaip mėgstate – galite smulkiau, bet rekomenduojama stambesniais gabaliukais.
  2. Supilkite alyvuogių aliejų ir prieskonius, pertrinkite dar kelis kartus, kol susidarys biri masė.

„Valgykite gardindami daržovių ar sūrio picą, o jeigu padažo liks – likučiai puikiai tiks pusryčių sumuštiniui su pomidorais ir sūriu – pertepkite duoną ar batoną padažu vietoje sviesto“, – pataria G. Urbonavičiūtė.

Kreminis „Alfredo“ padažas

Gaminimo laikas: 15 min.

Reikės: 2 šaukštų sviesto, 2 šaukštų miltų, 300 ml pieno, 2 česnako skiltelių, 25 g parmezano sūrio, šiek tiek druskos ir pipirų.

Gaminame:

  1. Nedideliame puode ant vidutinės ugnies ištirpinkite sviestą.
  2. Pamažu suberkite miltus ir maišykite 1-2 minutes (neleiskite jiems paruduoti).
  3. Nuolat maišydami pamažu supilkite pieną, kol masė taps vientisa, sutirštės ir pradės burbuliuoti.
  4. Suberkite prieskonius ir išspauskite česnaką.
  5. Sudėkite parmezano sūrį ir maišykite ant lengvos ugnies dar apie 30 sekundžių. Nukelkite nuo ugnies ir toliau maišykite, kol sūris išsilydys ir padažas taps vientisas, tada atidėkite į šalį, kad atvėstų, ir tik tada naudokite picai.

„Šį padažą galite drąsiai naudoti bet kokiai picai – juo gardinkite ne iškeptą picą, o tepkite ant picos pagrindo dar prieš šaunant jį į orkaitę – tiesiog vietoje pomidorų padažo. Puikiai tiks tiek daržovių, tiek jūros gėrybių, tiek ir mėsingoms picoms“, – sako kulinarijos technologė.