Nesvarbu, ar sutinkate Naujuosius tik su keliais artimiausiais žmonėmis, ar rengiate vaišes būriui draugų – paskutines senųjų metų valandas norisi palydėti įspūdingai ir šventiškai. Tai pastebima ir parduotuvėse: Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, teigimu, per Naujuosius metus pirkėjai linkę pasilepinti gurmaniškesniais produktais, įmantresniais užkandžiais. Prabanga alsuojantį stalą galima sukurti visai paprastai ir neišleidžiant daug pinigų – pravers keli patarimai ir patikrinti receptai.
„Naujiesiems metams pirkėjai ruošiasi ne ką mažiau nei Kalėdoms, tačiau pirkiniai šioms šventėms kiek skiriasi. Jeigu per Kūčias, Kalėdas dominuoja tradiciniai valgiai, tai Naujųjų metų sutikimui ieškoma įdomesnių ir prabangesnių skonių. Vaišės ruošiamos iš jūros gėrybių, ikrų, įvairiausių gurmaniškų sūrių, kumpių, alyvuogių, paštetų, užtepėlių. Be to, stipriai išauga įvairių šventinių tortų paklausa – per Naujuosius pirkėjai išties linkę investuoti į kokybę ir estetiką ant stalo“, – sako V. Budrienė.
Kad ruoša būtų su mažiau rūpesčių
Kai ruošiamasi šventei namuose, kiekvienas nori, kad visi, įskaitant ir pačius šeimininkus, gerai praleistų laiką. Tam svarbu nesusikurti nereikalingo streso – pasak „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės, čia išties pagelbės planavimas.
„Likus kelioms dienoms iki šventės verta pasiieškoti įkvėpimo – ką norėtumėte gaminti? Kokius receptus išbandyti? Čia reikėtų atkreipti dėmesį ir į svečių valgymo įpročius – galbūt tarp jų yra vegetarų, turinčių alergijų kai kuriems produktams ar netoleruojančių glitimo. Kai jau žinosite, ką norite ruošti, naudinga susirašyti meniu. Taip bus lengviau sudaryti pirkinių sąrašą ir nieko nepamiršti“, – pataria maisto gamybos žinovė.
Dar vienas naudingas patarimas – atlaisvinkite vietos maisto laikymui. Šventinėms vaišėms, gėrimams prireiks šaldytuvo, tad apžiūrėkite, kas nebūtinai turi būti jame laikomas. Pavyzdžiui, daržoves galima laikyti rūsyje arba kitoje vėsioje, nuo šviesos apsaugotoje vietoje.
Verta ir susiplanuoti šventinės dienos darbus. Susirašykite, kiek truks kiekvieno patiekalo ruošimas ir susidėliokite darbotvarkę. Įvertinkite, ką galima pasiruošti dar išvakarėse – galbūt kai kuriuos patiekalus, taip pat neskubant galima iš anksto dekoruoti namus bei stalą.
„O svarbiausia – nepamiršti mėgautis. Skanios rytinės kavos puodelis, įprastas pusryčių ritualas ir gera muzika ruošiantis vakaro šventei pakels nuotaiką ir neleis nugrimzti tik į darbus“, – primena G. Urbonavičiūtė ir siūlo 5 ypatingus receptus, kurių paruošimui nereikės daug laiko, o rezultatas bus įspūdingas.
Vaisių salotos apelsinuose
Porcijos: 4
Gaminimo laikas: 10 min.
Reikės: 2 apelsinų, 2 kivių, 1 granato, 4 šaukštelių skysto medaus, 1 cinamono lazdelės.
Gaminame:
Užkandis su rūkyta lašiša, burokėliais ir plakta maskarpone
Porcijos: 4
Gaminimo laikas: 20 min.
Reikės: 8 trapučių ar mėgstamų nesaldžių sausainių, rūkytos lašišos, 1 virto burokėlio, 1 raudonojo svogūno, šiek tiek kaparėlių, 115 g grietinėlės, 75 g maskarponės, petražolių, druskos, pipirų.
Gaminame:
Saulės pyragas su pesto padažu
Porcijos: 8
Gaminimo laikas: 40 min.
Reikės: 2 bemielės sluoksniuotos tešlos lapų, 190 g pesto padažo, 1 kiaušinio, sezamo sėklų.
Gaminame:
Įvairiaspalviai sūrio rutuliukai
Porcijos: 10-12 rutuliukų
Gaminimo laikas: 10 min. (+30 min. atvėsinimui).
Reikės: 150 g ožkos sūrio arba kito minkšto balto sūrio, 150 g rikotos sūrio, 100 g migdolų drožlių, ryšulėlio laiškinių česnakų, 100 g graikinių riešutų, 1 citrinos, šviežiai maltų pipirų.
Gaminame:
Krevečių užkandžiai su avokadais ir agurkais
Porcijos: 20-22 užkandžiai
Gaminimo laikas: 20 min.
Reikės: 450 didelių krevečių be kiautų, 2 česnako skiltelių, 1 šaukšto šviežios kalendros, 1 šaukštelio maltų paprikų, ½ šaukštelio kajeno arba čili pipirų, druskos, pipirų, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1 avokado, 1 šaukšto žaliosios citrinos sulčių, 1 ilgojo agurko, petražolių.
Gaminame: