Margučiai pigiau: „Iki“ nuolaida kiaušiniams ir taupūs dažymo būdai

Recipe

Ruošiantis Velykoms, svarbiausias ir atsakingiausias darbas – nudažyti margučius. Jei pritrūkote idėjų ar tiesiog norisi išmėginti šį tą naujo, siūlome kelis velykinių kiaušinių dažymo būdus. Jiems prireiks vos kelių pigių ingredientų, o rezultatas – nustebins. Beje, norintiems sutaupyti „Iki“ turi gerų žinių – šiuo metu 10 vnt. kiaušinių pakuotę įsigyti galima vos už 1,29 Eur.

„Savo asortimente turime net kelių rūšių kiaušinių: tiek baltu, tiek rudu lukštu. Pastariesiems šiuo metu siūlome itin gerą kainą. 10 vnt. kiaušinių pakuotę balandžio 5–8 dienomis, pasinaudojus IKI lojalumo kortele galima įsigyti vos už 1,29 Eur. Taip pat pastebimas padidėjęs susidomėjimas įvairiomis šventinėmis dekoracijomis, kiaušinių dažais, natūraliam dažymui jau paruoštais svogūnų lukštais, kurių įtraukiame į prekių asortimentą prieš Velykas“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė.

„Iki“ pataria: kaip taupiai numarginti kiaušinius

„Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė sako, kad rudo lukšto kiaušinius galima nudažyti pigiai ir paprastai. Tam, pasak jos, prireiks natūralių priemonių: svogūno lukštų, raudonojo kopūsto, nealkoholinio vyno.

„Natūralių kiaušinių dažų gamybai reikia vos kelių ingredientų. Pavyzdžiui, mėlyną atspalvį galima gauti iš dažų, kuriems pagaminti naudojamas raudonasis kopūstas, violetinę spalvą galima gauti iš raudonojo vyno, oranžinę – iš svogūnų lukštų“, – sako „Iki“ atstovė ir prideda, kad norint, jog rudi kiaušiniai prieš dažymą įgautų kiek šviesesnę spalvą – prieš merkiant į dažus, juos reikėtų kelias minutes pamirkyti baltajame acte, mat jis iš karto sušvelnins rudą kaušinio lukšto spalvą ir kiaušiniai nusidažys kur kas paprasčiau.

Beje, „Iki“ parduotuvėse raudonasis „Clever“ kopūstas nekainuoja daugiau nei įprastas – už kilogramą tokio sumokėsite vos 1,49 Eur. O jei nespėjote prisirinkti svogūnų lukštų – iki pat Velykų jų taip pat rasite „Iki“ parduotuvėse.

 „Iki“ dalijasi ir keliais kiaušinių dažymo būdais:

Svogūnų lukštai – nuo seno pamėgta kiaušinių dažymo priemonė. Norint išgauti oranžinę spalvą, reikėtų nulupti maždaug 2 kilogramus svogūnų arba įsigyti jau nuluptų svogūnų lukštų. Tuomet puode reikėtų užvirti 1 litrą vandens, įdėti 2–3 v. š. acto ir viską pavirti, kol vanduo įgaus norimą atspalvį. Į jį sudėkite kiaušinius (juos taip pat galite apsukti svogūnų lukštais, įsukti juos į marlės gabalėlį ir apvynioti siūlu), juos išvirkite ir palikite nuovire per naktį. Ryte išimkite, nuvalykite lukštus ir palikite išdžiūti.

Raudonas vynas suteiks sodrų violetinį atspalvį. Į puodą sudėkite kiaušinius palikdami jiems šiek tiek erdvės. Užpilkite juos raudonu vynu (tinka ir nealkoholinis) – kiaušiniai turi būti apsemti bent 2 cm. Kaitinkite tol, kol vynas ims virti. Kiaušinius virkite apie 10 minučių. Tuomet nuimkite puodą nuo kaitros, uždenkite dangčiu ir taip palikite pastovėti per naktį. Išėmę margučius iš puodo, sudėkite ant popierinės servetėlės ir palikite džiūti. Dažant kiaušinius šiuo būdu jie taps ne tik violetiniai, bet ir gražiai blizgės.

Jeigu norite ryškiai mėlynos – panaudokite raudonąjį kopūstą. Kopūstą smulkiai supjaustykite, sudėkite į puodą su vandeniu ir užvirinkite. Tuomet uždenkite puodą dangčiu ir ant nedidelės ugnies pavirinkite apie 15 minučių. Nuovirą nukoškite. Į gautą skystį sudėkite kiaušinius ir jame laikykite tol, kol kiaušinis įgaus norimą atspalvį.