Susikurti nebrangią, tačiau subalansuotą ir maistingą pietų dėžutę nėra sudėtinga. Svarbu, kad jos turinys būtų kuo įvairesnis: jį sudarytų žuvis, mėsa, įvairios daržovės bei kruopos. Jeigu norite ne tik maistingo, bet ir lengvo patiekalo, priešpiečių dėžutei pasigaminkite švelnaus skonio juodadėmės vilkžuvės, kuri pasižymi ir daugybe sveikatai naudingų savybių: joje gausu omega-3 riebalų rūgščių, baltymų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad norint pasiūlyti kuo įvairesnį žuvies ir jūros gėrybių pasirinkimą, kas mėnesį plečiamas šios kategorijos asortimentas.
„Pagal pardavimų duomenis matome, kad lietuviai valgo vis daugiau žuvies ir jūros gėrybių, jas renkasi ne tik įvairiomis progomis, bet įtraukia ir į kasdienį meniu. Plėsdami asortimentą ir pirkėjams norėdami pasiūlyti daugiau šviežios žuvies ant ledo, kiekvieną mėnesį pristatome vis kitą žuvies rūšį, pavyzdžiui, spalio mėnesio žuvis – atitirpinti juodadėmės vilkžuvės pjausniai. Lapkritį žuvies ant ledo skyrių papildys jau naujos rūšies žuvis“, – teigia V. Budrienė.
Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės, pirkėjams šios rūšies žuvis siūloma už itin patrauklią kainą – 5,99 Eur už kilogramą.
Užtenka vos keliolikos minučių
Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad juodadėmė vilkžuvė – baltoji žuvis, pasižyminti itin subtiliu, salstelėjusiu skoniu, todėl turėtų patikti ir tiems, kurie nėra dideli žuvies ar jūros gėrybių gerbėjai. Ją, kaip ir kitas baltosios rūšies žuvis, paruošti paprasta, o juodadėmės vilkžuvės pjausnius, paskanintus druska, pipirais ir citrinos sultimis orkaitėje užtenka kepti vos 10–15 min.
„Juodadėmės vilkžuvės skonis švelnus, todėl ji dera prie pačių įvairiausių prieskonių, garnyrų ar pagardų. Šalia vilkžuvės pjausnių į pietų dėžutę pridėti galima ir skirtingais būdais ruožtų bulvių, ryžių, grikių, šviežių ar troškintų daržovių“, – sako V. Juodkazienė. O norintiems ne tokių tradicinių garnyrų – „Iki“ atstovė, dalijasi keliomis jų idėjomis.
Garnyrų idėjos pietų dėžutei
Rūgštesni priedai. Prie juodadėmės vilkžuvės itin dera rūgštesni priedai, todėl į pietų dėžutę šalia orkaitėje kepto vilkžuvės pjausnio patiekti galima ir rugintus kopūstus, kaparėlius, citrusinių vaisių salotas. Jas pasigaminti labai paprasta – tereikia šaldytuve turimų žalumynų, kelių smulkintų apelsinų, raudonojo svogūno. Visus šiuos ingredientus reikėtų sumaišyti, aplieti alyvuogių aliejumi, druska, pipirais, viską pagardinti garstyčiomis, medumi, citrinos sultimis ir sumaišyti.
Bolivinė balanda su prieskoninėmis žolelėmis. Grikiai ar ryžiai – maistinga ir skanu, tačiau juodadėmę vilkžuvę galima praturtinti ir kitomis kruopomis. Pavyzdžiui, bolivinėmis balandomis. Pirmiausia šias kruopas reikėtų išvirti pagal ant pakuotės nurodytas instrukcijas. Tuomet sumaišyti su citrinų sultimis, smulkintais bazilikais, petražolėmis, krapais – viską pagardinti druska ir pipirais ir šalia žuvies sudėti į pietų dėžutę.
Burokėliai ir feta. Dar vienas pigus, skanus ir sveikas garnyras prie žuvies – burokėlių ir fetos salotos. Joms pasigaminti reikės supjaustytų burokėlių, susmulkintos fetos, žalumynų, kurių turite šaldytuve. Visus ingredientus reikėtų sumaišyti, pagardinti pipirais, druska ir aliejumi.
Kepti Briuselio kopūstai su šonine. V. Juodkazienė sako, kad prie juodadėmės vilkžuvės skanu pasigaminti ir Briuselio kopūstų. Nupjaukite kopūstų stiebus ir perpjaukite juos per pusę, pašalinkite visus pažeistus lapus. Tuomet ¾ vidutinio dydžio puodo pripildykite vandens ir užvirkite. Briuselio kopūstus sudėkite į verdantį vandenį ir kelias minutes pavirkite – tik pasistenkite jų nepervirti. Įkaitinkite keptuvę ant vidutinės ugnies ir įdėkite į ją sviesto. Kai sviestas ištirps ir keptuvė įkais, sudėkite kopūstus ir kepkite 6–8 minutes. Tuomet sudėkite šoninės gabaliukus, įberkite žiupsnelį druskos ir dar kelias minutes viską patroškinkite ir sudėkite į pietų dėžutę.