Profesionalios namų organizatorės patarimai, kaip palaikyti tvarką

Profesionalios namų organizatorės patarimai, kaip palaikyti tvarką

Keičiantis sezonams, artėjant rudeniui vis dažniau pradedame rūpintis namais, jų švara bei jaukumu. Tačiau profesionali namų organizatorė teigia, jog namai jaukūs ir patogūs taps ne tik, kai juos išblizginsite, bet ir tvarkingai susidėliosite kiekvieną daiktą bei atsikratysite nereikalingų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė teigia, kad žmonių susirūpinimas namų gerove rudenėjant – išties jaučiamas, o tai atsispindi su tuo susijusių prekių pardavimuose.

„Keičiantis sezonams, grįžus į namus po vasaros atostogų, dažnas ima rūpintis namais. Pastebime, kad rudenėjant, taip pat ir prieš įvairiausias šventes pirkėjai yra nusiteikę darbingai, būstuose vykdo generalinę tvarką. Tai atsispindi ir švaros prekių pardavimuose. Švaros prekių paklausa ypatingai išauga prieš rugsėjį ir pavasarį, prieš Velykas. Ne toks ryškus šios kategorijos prekių pardavimų padidėjimas matomas ir sausio mėnesį“, –  teigia V. Budrienė.

Pasak jos, populiariausios švaros prekės tarp pirkėjų yra skalbimo priemonės, tokios kaip milteliai, skysčiai, kapsulės, antroje vietoje rikiuojasi tualetų valikliai, gaivikliai, pakabinami muiliukai, tretieji pagal populiarumą – indų plovikliai, toliau rikiuojasi indaplovių priežiūros priemonės ir automatinėms skalbimo mašinoms skirtos priemonės ir galiausiai skalbinių minkštikliai.

Visgi, namų, aplinkos, sandėliukų ar garažų valymas – neatsiejamas nuo jų organizavimo. Mat net ir išblizginus namus ar kitas erdves – šios liks netvarkingos, jeigu jose vyraus daiktų chaosas, todėl išsišveitus namus svarbu pereiti prie sekančio žingsnio – daiktų atrankos ir jiems skirtų vietų ieškojimo.

Atrado neužpildytą nišą

Jovita Mikštė, profesionali namų organizatorė, ilgalaikę tvarką žmonių namuose kurianti jau ketverius metus pasakoja, kad tvarkingos spintelės, spintos, virtuvė ar sandėliukas namuose – itin svarbus dalykas. Taip ne tik greičiau ar paprasčiau rasite reikiamus daiktus, bet ir sukursite patogias bei funkcionuojančias erdves.

Kaip pasakoja J. Mikštė, namų organizavimas yra labai sunkus, netgi psichologinis darbas. O norint kruopščiai susiorganizuoti namus ekspertė siūlo per dieną tam skirti apie 6 val. Mat, pasak jos, po to pradeda suktis galva, viską pradedame daryti atsainiai. J. Mikšė pasakoja, kad vienam projektui ji skiria nuo 4 iki  6 valandų. Anot pašnekovės, tiek užtrunka suorganizuoti nemažą virtuvę bei drabužinę.  

Daiktų atsikratymas – didžiausias iššūkis

Namų organizatorė atskleidžia, jog didžiausias ir sunkiausias iššūkis organizuojant tvarką namuose – nereikalingų daiktų atsikratymas. Pasak jos, namai sutverti gyventi, o ne nereikalingiems daiktams kaupti. „Kaupėjai yra mano mylimiausi, bet sunkiausi klientai, kai jie kažką išmeta – tai būna mano, kaip profesionalės, didžiausias pasiekimas, nes tik atsikratę daiktais, kurių jums nereikia, galėsite patogiai susiorganizuoti namus“, –  pasakoja J. Mikštė.

Paklausta nuo ko reikėtų pradėti norint tvarkingai susiorganizuoti namus pašnekovė atsakė, kad pirmas dalykas, kurį reikėtų padaryti – atsikratyti nereikalingų daiktų. Pirmiausiai, anot jos, reikėtų atrinkti daiktus, juos surūšiuoti, tuomet įsigyti daiktadėžes arba sukurti jiems vietą ir galiausiai juos tvarkingai suorganizuoti. Kaip teigia ekspertė, kiekvienas daiktas privalo turėti vietą namuose ir teikti džiaugsmą. O ją sukurdami  –  idiegsite tvarką savo namuose. Tik tuomet, grižę po sunkios darbo dienos nesusierzinsite, o per 15 minučių sudėsite daiktus į vietas ir ramiai bei patogiai gyvensite.

„Svarstydami ar daiktas jums reikalingas ar ne: paklauskite savęs kada aš dėvėjau šį daiktą, kodėl man jis patinka, kur jį dėčiau, kur panaudočiau. Ir taip su kiekvienu namuose esančiu dalyku: pradedant nuo drambiuko pirkto Palangoje iki sukneles pirktos Paryžiuje“, – teigia J. Mikštė.

Profesionali namų organizatorė dalijasi ir keliais patarimais, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose:

  1. Namuose turėkite tik tuos daiktus, kuriuos jūs naudojate ir kurie jus džiugina: koks tikslas tureti daiktą, jeigu nežinote, kurioje vietoje jis yra?
  2. Jums nereikia didesnių namų – jums reikia mažiau daiktų. Mažiau daiktų reiškia mažiau tvarkyti, organizuoti, valyti ir daugiau laiko praleisti su artimaisiais ar poilsiaujant.
  3. Prisiminkite – jūs esate pagrindinis svečias savo namuose. Nepalikite geriausių lėkščių ir taurių kitiems.
  4. Įpraskite daiktus padėti atgal į jų vietą. Jeigu daiktai į ją netelpa – reiškia jums reikia kažko atsikratyti.
  5. Tvarka namuose teikia laimės hormonus, todėl neatidėliokite namų valymo ar daiktų organizavimo.