Dovana bendradarbiui iki 15 Eur: kuo nustebinti? 

Kolegai išrinkta dovana, pasinaudojus nuolaidomis ir akcijomis

„Slaptas Kalėdų senelis“ – dažnos darbovietės tradicija artėjant šventėms. Darbe praleidžiame trečdalį laiko ir, regis, bendradarbius neblogai pažįstame. Visgi, kartais išrinkti nebrangią, bet originalią dovaną pritrūksta idėjų. Būtent tokių – simbolinių, kainuojančių iki keliolikos eurų, gruodį dairosi ypač daug pirkėjų, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. 

„Akivaizdu, kad gruodį pirkėjams labai aktualus taupymas. Atidžiai sekamos nuolaidos ir akcijos, išnaudojami sukaupti lojalumo programos taškai. Lietuviai ieško būdų taupyti ne tik pinigus, bet ir laiką – matome, kad dažniau užsukama į didesnio formato parduotuves, kuriose patogu vieno apsipirkimo metu įsigyti ne tik maisto prekių, bet ir kalėdinių papuošimų, eglutę, taip pat dovanų – pradedant nuo simboliniu, kainuojančių vos kelis eurus, iki madingiausių žaislų vaikams“, – sako V. Budrienė.

Darbo knyga, kalendorius, puodelis, kalėdinė dekoracija – dovanų idėjos, kurios natūraliai šauna į galvą galvojant apie tai, ką įteikti bendradarbiui. Visgi, neišleidžiant daug pinigų galite kolegą pamaloninti įteikdami originalesnę dovaną. Juk būtent bendradarbiai kuria malonią darbo aplinką, todėl verta jiems parodyti savo meilę ir dėkingumą. Štai 5 idėjos:

Surinkite valgomų dovanų rinkinį. Kam nepatinka skanėstai? Tai vienas paprasčiausių būdų žmogų palepinti ir parodyti, kaip jį pažįsti. Pagalvokite – ar jūsų kolega tas, ant kurio stalo visuomet stovi nugertas kavos puodelis? Tuomet sudarykite rinkinį iš įmantresnių kavos pupelių rūšių. Jeigu geriausias saldumynas jam – dešra, gražiai įpakuokite gurmaniškų vytintų, rūkytų mėsos gaminių. O smaližius tikrai įvertins įdomesnių saldumynų krepšelį, kuris galės nugulti darbo stalo stalčiuje. Kas dar dera rinkinyje? Pasidarykite riešutų, džemų, konservuotų gėrybių, skyriuose.

Pakutenkite nostalgiją. Kūčios, Kalėdos visuomet skatina nukeliauti mintimis į ankstesnius metus ir prisiminti, kaip šios gražiausios šventės būdavo sutinkamos vaikystėje. Sustiprinkite šį jausmą parduotuvėje paieškodami laikui nepavaldžių akcentų. Saldainiai „Nomeda“ ar „Ananasiniai“, baltas varškės sūris, avižiniai sausainiai, zefyrai, meduoliai, chalva, žaidimas „jojo“ ar „Tetris“ tikrai nušvies dovanos gavėjo veidą.  

Išrinkite stalo žaidimą. Žaidimai – geriausia dovana ne tik vaikams. Stalo žaidimas bus įdomi pramoga, o dar geriau – tai bus lyg laiko padovanojimas. Kokybiško laiko, regis, trūksta visiems, o įtraukiantis stalo žaidimas bus kolektyvinė patirtis, kuri draugėn suburs artimuosius. Pasirinkimas dabar ypač platus, tad tikrai pakaks vos keliolikos eurų: rinkitės šachmatus, šaškes, kauliukų kortų žaidimus ar tokius, kurie tikrina žinias, o gal ugdo greitą reakciją.

Įrėminkite sparnuotą jo frazę. Reikės tik paprastų rėmelių ir prisiminti, ką dažniausiai galima išgirsti iš kolegos lūpų. Galbūt jis turi mėgstamą frazę, o gal apie jį pagalvojus iškart prisimenate bendradarbio šiemet pasakytą juokelį? Užrašykite, jeigu turite, pridėkite ir nuotrauką – ir net paprasčiausiuose rėmeliuose įrėminta tokia dovana negalės nesukelti šypsenos.

Įteikite visą pakuotę mėgstamo maisto ar gėrimo. Būsite garantuoti, kad dovana tikrai patiks ir bus panaudota. Jeigu jūsų išsitrauktas kolega kasdien priešpiečiams atsineša grikių, nupirkite  įvairių jų pakuočių ir kiekvieną atskirai suvyniokite. Jeigu jo silpnybė – traškučiai, prikraukite jų pilną Kalėdų senio maišą. O gal nepraleidžia dienos neišgėręs obuolių sulčių? Tuomet visa paletė jų bus ne tik efektinga, bet ir naudinga dovana.