Prieššventinis namų tvarkymas: kaip lengvai ir be rūpesčių juos susitvarkyti?

Prieššventinis namų tvarkymas: kaip lengvai ir be rūpesčių juos susitvarkyti?

Iki didžiosios pavasario šventės likus vos kelioms dienoms – vienu pagrindiniu galvos skausmu tampa namų tvarkymas. Visgi, pasinaudojus keliomis paprastomis tvarkymosi taisyklėmis – juos iškuopsite greitai ir be vargo. O įtraukę į namų ruošą šeimos narius, namus tviskančiais paversite vos per valandą ar kelias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai pavasarį yra linkę švarintis, o valymo priemonių pardavimai prieš Velykas – gerokai šokteli į viršų.

„Tai, kad lietuviai prieš Velykas kruopščiai tvarkosi namus, rodo ir pardavimų duomenys. Šiuo metu ženkliai šokteli susidomėjimas įvairiausiomis valymo, buitinės chemijos prekėmis. Populiariausios švaros prekės tarp pirkėjų yra skalbimo priemonės, tokios kaip milteliai, skysčiai, kapsulės, antroje vietoje rikiuojasi tualetų valikliai, gaivikliai, pakabinami muiliukai, tretieji pagal populiarumą – indų plovikliai. Toliau rikiuojasi indaplovių priežiūros ir automatinėms skalbimo mašinoms skirtos priemonės, tuomet – skalbinių minkštikliai“, sako V. Budrienė.

Tvarkingi ir išblizginti namai prieš šventes – kiekvieno siekiamybė, todėl neretai būtent prieš Velykas daugelis imasi namuose vykdyti generalinę tvarką. Nors iš pažiūros tai atrodo sudėtingas ir varginantis procesas – tvarkantis tikslingai ir etapais, namus susitvarkysite greičiau ir paprasčiau. „Iki“ dalijasi keliais paprastais patarimais ir gudrybėmis, padėsiančiomis greitai ir be didelių pastangų džiaugtis švara.

Pasiskirstykite darbus. Tvarkydamiesidažniausiai dėmesį skirstome kiekvienam kambariui, tačiau kur kas greitesnis ir paprastesnis tvarkymosi metodas yra darbų pasiskirstymas. Pavyzdžiui, pirmiausia visuose namuose išvalykite dulkes, tuomet išsiurbkite kilimus, išsiplaukite grindis. Taip vienu metu susikoncentruosite į vieną veiksmą. Geriausia, skirstantis darbus, įtraukti visus šeimos narius. Taip namus susitvarkysite dar greičiau.

Atsikratykite nereikalingų daiktų. Generalinis namų tvarkymas turėtų prasidėti nuo nereikalingų daiktų atsikratymo, todėl, pirmiausia, reikėtų atrinkti daiktus, juos surūšiuoti, tuomet įsigyti daiktadėžes arba sukurti jiems vietą ir galiausiai juos tvarkingai suorganizuoti. Prisiminkite, kad namuose esantys daiktai turėtų arba džiuginti, arba atlikti tam tikrą funkciją. Jeigu matote, kad daiktas nepatenka į nė vieną iš šių kategorijų – greičiausiai jums jo nereikia.

Jeigu matote, kad reikia – atlaisvinkite vietos spintose. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie drabužius. Pavasaris puikus metas atsirinkti reikalingus daiktus ir atiduoti drabužius, kurių nenešiojate.

Išblizginkite veidrodžius ir langus – padės actas. Valant įvairiausius stiklinius paviršius, gali padėti paprasčiausias actas. Jis, beje, tiks ne tik veidrodžiams, bet ir langams bei stikliniams baldų paviršiams valyti. Vis tik būkite atsargūs su labiau pažeidžiamais, jautresniais paviršiais ir jiems valyti naudokite acto bei vandens mišinį. Mediniams paviršiams valyti galite naudoti acto ir alyvuogių aliejaus mišinį.

Vonią švariai išvalysite sodos pagalba. Išblizginti voniaireikės vos dviejų sudedamųjų dalių – vandens ir sodos. Įlašinkite vandens į sodą, kad konsistencija primintų pastą. Ši masė padės pašalinti visas gelsvas dėmes, panaikinti nemalonius kvapus ir nesubraižys vonios paviršiaus.