E-komercijos operacijų vadovas E. Martinkus į IKI sugrįžo po 15 metų

Išėję dirbti į kitas bendroves ir vėliau sugrįžę darbuotojai dažnai būna labiau motyvuoti ir greičiau įsilieja į darbą – kartais net nereikia bandomojo laikotarpio. Ši į Lietuvą vis giliau besiskverbianti tendencija ypač naudinga mažesnėms organizacijoms, į kurias grįžta kito, didesnio darbdavio sąskaita užaugintas specialistas.
Asmenys, kurie palieka įmonę, ima dirbti kitoje, o vėliau grįžta į tą pačią, iš kurios išėjo, dažnai vadinami darbuotojais bumerangais (angl. boomerang employees).
Savo patirtimi apie sugrįžimą į IKI „Verslo žinių“ straipsnyje dalinasi e-komercijos operacijų vadovas E. Martinkus. Skaitykite straipsnio ištrauką.
Karjerą IKI E. Martinkus pradėjo eidamas parduotuvės vadovo pareigas, vėliau tapo regiono vadovu, dirbo Latvijoje. Po dvejų metų darbo prekybos tinkle jis gavo finansiškai patrauklesnį ir daugiau galimybių duodantį pasiūlymą iš „Žemaitijos pieno“, kuris tuo metu valdė apie 160 parduotuvių.
E. Martinkaus teigimu, tuo metu IKI tokios augimo galimybės pasiūlyti negalėjo, todėl priėmė pasiūlymą, kurį vadina dideliu iššūkiu ir proveržiu.
„Buvo daugiau atsakomybių ir galėjau nuveikti daugiau. Tuo metu pas juos vyko pirmieji automatiniai užsakymai, diegtos savitarnos kasos, vyko prekės ženklo pakeitimo darbai – jis mano sugalvotas. Buvau toks inovatorius, „žiauriai“ daug pakeičiau. Pradėjome vykdyti tikrąją komerciją, matyti turimus likučius, geriau planuoti“, – patirtimi dalijasi E. Martinkus.
Priėmęs naują darbo pasiūlymą, jis teigia įgijęs naujų žinių ne tik prekybos srityje, bet ir statybos, parduotuvių infrastruktūros plėtros, buhalterijos. Pakeitęs dar kelias darbovietes E. Martinkus į IKI grįžo po 15 metų.
Kaip vieną iš grįžimo pas buvusį darbdavį pranašumų E. Martinkus įvardiją galimybę formuoti komandą iš specialistų, kurie jam patraukliausi.
„Aš dažnai pagalvodavau, koks būčiau laimingas, jeigu čia galėčiau atsivesti visą buvusią komandą, nes dabar procesai yra daug įdomesni. Ir čia gali save labai įveiklinti, nes įmonė tai leidžia. Jei sumanei, kaip gali padaryti geriau, taip ir daryk. Nes buvusiame darbe buvo stipriai raginama nejudinti senų procesų“, – sako vadovas.
Jo teigimu, iš buvusio darbdavio derėtų pasiimti geriausias pamokas nesibaiminant, kad ankstesnėms organizacijoms, kuriose dirbote, galimai padarysite žalos išsinešdami jų „know-how“.
„Iš buvusios darbovietės išėjau žinodamas, kaip veikia jų procesai. Bet atėjęs į IKI išsirenku tik geriausius dalykus, visų kitų nekeliu, net nejudinu. Anksčiau maniau, kad jei žmogus išeina, išsineša žinias, bet pats tai padaręs supratau, kad specifiniai dalykai skirtingose įmonėse yra taikomi skirtingai. Niekada visko nenukopijuosi“, – kalba E. Martinkus.
Jis priduria, kad ir persiviliojus darbuotojų nereikėtų išgyventi dėl galbūt kitai organizacijai padaryto nuostolio, nes žmonės, atėję į naujas komandas, patekę į naujas organizacines struktūras, atsiskleidžia visai kitaip.
„Pavyzdžiui, buvusioje darbovietėje į prekių surinkimą buvo žiūrima labiau komandiškai, o dabartinėje prekių surinkėjo darbas yra labiau jo individualus santykis su užsakymu“, – paaiškina E. Martinkus.
Anot jo, grįžus pas senąjį darbdavį geras jo pažinimas prideda pasitikėjimo savimi, gerina ir greitina sprendimus.
Jis yra samdantis vadovas ir atsakė į klausimą apie teorinę situaciją: ką darytų, jei prieš jo akis būtų dviejų, dešimtiems metų darbo patirtį turinčių kandidatų CV. Vienas 10 metų dirbo vienoje įmonėje, o kitas – po 3 keliose. E. Martinkus teigia, kad pasirinktų dirbusįjį daugiau organizacijų.
„Tai 3 organizacijos, 3 valdymo metodai, skirtingų kultūrų užgrūdintas žmogus, kuris daug matė ir darė sprendimų, kuris patyrė skirtingų valdymo situacijų“, – paaiškina Edgaras.
Visą straipsnį skaitykite: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2022/11/08/bumerangu-griztantys-darbuotojai–palike-imone-apkeliauja-kitas-ir-grizta-stipresni#ixzz7k2ktfDIL