EDI sprendimas įmonėje IKI Lietuva, UAB (Prekybos tinklas „IKI“)

Gerb. Tiekėjau,

Visame pasaulyje verslas siekia suskaitmeninti savo finansinės vertės grandinę: nuo sutarčių ar užsakymų iki sąskaitų, mokėjimų ir finansavimo.

Kviečiame prisijungti prie šios iniciatyvos – integruokitės ir pagerinkite tiekimo grandinės efektyvumą ir Jūs!

Dabartinės informacinės technologijos leidžia dokumentų srautus perkelti į elektroninę erdvę naudojant EDI technologiją.

Įsidiegus elektroninius prekybos dokumentus, užsakymais, krovinio važtaraščiais, sąskaitomis-faktūromis tarp Jūsų ir Mūsų verslo valdymo programų pasikeisime akimirksniu. EDI pagalba išvengsime žmogiškų klaidų ir beprasmių užduočių. Sutaupytą laiką skirkime prasmingesnei veiklai!

Ar Jūs jau pasiruošę dirbti per EDI?

Jei jau apsisprendėte prisijungti prie elektroninių dokumentų mainų sistemos – EDI, prašome užpildyti žemiau pateiktą anketą, kad galėtume pradėti sistemų testavimą:

EDI sprendimas

Prekių krovinio važtaraščiui (DESADV) ir elektroninei PVM sąskaitai-faktūrai (INVOICE) taikomi tokie reikalavimai – būtina nurodyti:

IKI SandėliaiIKI Parduotuvės
Užsakymo (ORDER) numerisPrivalomasPrivalomas
Kiekvienos prekės brūkšninis EAN kodasPrivalomasPrivalomas
Depozitas, tara, sveriamos prekėsPrivalomas IKI prekei suteiktas vidinis kodas*Privalomas IKI prekei suteiktas vidinis kodas*
Kiekis dėžėmis vnt.LeidžiamasLeidžiamas
Kiekis vnt.DraudžiamasLeidžiamas
Prekių svoris ir dėžių vnt.LeidžiamasLeidžiamas
Prekių svorisDraudžiamasLeidžiamas

*dėl informacijos apie tai, koks vidinis kodas yra suteiktas atitinkamai prekei, prašome kreiptis į su Jumis dirbantį „IKI“  Komercijos departamento kategorijos vadybininką/vadybininko asistentą.

*EDI techniniais klausimais taip pat galite kreiptis į „IKI“ IT konsultantą:

„IKI“ pateikus atitinkamą užsakymą per EDI sistemą, tiekėjas turės atlikti tokius veiksmus:

 1. Per EDI sistemą pateikti elektroninį krovinio važtaraštį (DESADV):
  • DESADV per EDI sistemą pateikti ne vėliau kaip 4 val. ryto prekių pristatymo dieną, kai prekės tiekiamos tiesiogiai į parduotuves.
  • Kai prekės tiekiamos į sandėlį (centralizuotai), DESADV įkėlimo į EDI sistemą laikas gali būti derinamas su „IKI“ , bet ne vėliau kaip 2 (dvi) valandos iki prekių pristatymo.
  • DESADV privaloma nurodyti atitinkamo užsakymo (ORDER) numerį.
 1. Per EDI sistemą pateikti elektroninę PVM sąskaitą faktūrą (INVOICE):
  • INVOICE per EDI sistemą turi būti pateikta „IKI“ prekių pristatymo dieną.
  • INVOICE privaloma nurodyti DESADV numerį.
  • INVOICE išrašyta ir pateikta per EDI sistemą negali būti perrašoma.

 2. Klaidos ir neatitikimai koreguojami išrašant koreguojančias (Debetines/Kreditines) PVM Sąskaitas-faktūras šalims susitarus kuri pusė tai daro ir kokiu būdu pateikia.

Jei turite klausimų, susisiekite su atitinkamu EDI paslaugų teikėju, kontaktai:

UAB „EDISOFT SYSTEMS“

UAB „UNIFIEDPOST“

TELEMA AS filialas Lietuvoje

Keletas naudingų nuorodų:

Prekybos tinklas „IKI“ jau nuo 2016 m. gruodžio 1 d. įdiegė 3-jų elektroninių dokumentų EDI procesą, skirtą prekių užsakymui, pristatymui ir atsiskaitymui.

3DOC EDI procese pirkėjas ir tiekėjas keičiasi užsakymais, krovinio važtaraščiais bei sąskaitomis.

Verslo dokumentai:

 1. Elektroninis užsakymas (ORDER).
 2. Elektroninis krovinio važtaraštis (DESADV).
 3. Elektroninė sąskaita (INVOICE).

3DOC EDI procese „IKI“ siunčia tiekėjui prekių e-užsakymą (ORDER), tiekėjas siunčia pirkėjui e-krovinio važtaraštį (DESADV), pristato prekes ir pateikia e-sąskaitą faktūrą (INVOICE).

Toks procesas naudingas tiek prekybos tinklui, tiek ir jo tiekėjui. Dokumentai keliauja iš vienos sistemos į kitą be žmogaus įsikišimo, todėl išvengiama klaidų, kurių visada pasitaiko įvedant duomenis rankomis. Automatizuotas apsikeitimas informacija pagreitina visą logistikos grandinę – greičiau ir tiksliau įvykdomi užsakymai, greičiau patvirtinamas gavimas ir greičiau atsiskaitoma už prekes. Procesą galima sutvarkyti taip, kad popierinių dokumentų jame visai neliktų, o tai padeda išvengti rūpesčių susijusių su dokumentų saugojimu ir archyvavimu.

SĄNAUDŲ OPTIMIZAVIMAS – iki 80% mažesnės išlaidos dokumentų suvedimui, spausdinimui, siuntimui ir saugojimui.

AUTOMATIZAVIMAS – Automatizuoti darbai ir sumažintas klaidų skaičius.

DUOMENŲ SAUGOJIMAS – Duomenys saugomi ir archyvuojami elektroniniame pavidale.

OPERATYVUMAS – Operatyvus apsikeitimas komerciniais dokumentais su verslo partneriais.

TIKSLUMAS – Tikslūs dokumentų importavimo/eksportavimo laikai. Nepamestas nei vienas dokumentas – tarpusavio atsikaitymai atliekami laiku.

REALI INFORMACIJA – Dalinimasis verslo informacija realiu laiku.

EDI arba elektroniniai duomenų mainai (angl. Electronic data interchange) – tai technologija leidžianti prekybos partneriams efektyviai keistis verslo dokumentais tiesiai iš siuntėjo apskaitos sistemos į gavėjo apskaitos sistemą standartizuotais formatais.

EDI tikslas – optimizuoti verslo procesus šiuolaikinių informacinių technologijų pagalba, organizuoti dokumentų elektronine forma judėjimą tiesiai iš siuntėjo apskaitos sistemos į gavėjo apskaitos sistemą.

EDI suteikia galimybę lengvai ir greitai užtikrinti įvairių verslo sistemų integravimą ir diegti sudėtingas išteklių valdymo sistemas, kurios veiks kaip vieningas mechanizmas. EDI suteikia naudą visiems tiekimo grandinės dalyviams, o investicijos į EDI sprendimą gali atsipirkti jau per pirmuosius naudojimo metus.