Apie vakcinaciją

Šiame puslapyje pateikiame Jums visą aktualią informaciją apie vakcinaciją nuo Covid -19 ligos. Labai tikimės, kad pateikta informacija Jums leis lengviau praeiti vakcinacijos procesą. Sprendimas skiepytis yra paremtas tik Jūsų laisva valia, t.y. tik Jūs galite nuspręsti skiepytis ar ne. Visi šiame puslapyje pateikti duomenys yra parengti remiantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta ekspertine medžiaga.

Registracija vakcinacijai gali būti vykdoma dviems būdais:

I BŪDAS

1.
Darbdavys pateikia norinčių pasiskiepyti darbuotojų sąrašus atitinkamai Savivaldybei.
2.
Poliklinikos iš Savivaldybių gavusius sąrašus su darbuotojų asmens kodais suveda juos į E-sveikatą ir automatiškai paskiria skiepijimo laiką ir datą.
3.
Darbuotojai gauna SMS žinutę su paskirta skiepijimo data ir laiku (jeigu laikas netinka, reikia skambinti į savo polikliniką).

II BŪDAS

1.
Darbdavys pateikia norinčių pasiskiepyti darbuotojų sąrašus atitinkamai Savivaldybei.
2.
Savivaldybės atstovai, poliklinikos ar vakcinacijos centrų atstovai skambina individualiai darbuotojui ir derina abipusiai tinkamus laikus.

D.U.K

Registracija

Kviečiame tiesiogiai kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti, kad norite vakcinuotis.

Susisiekite su gydymo įstaiga, pavyzdžiui, telefonu, ir informuokite, kad atvyksite skiepytis arba ne.

Kiekviena savivaldybė užtikrina, kad gyventojai būtų kviečiami skiepytis jiems suprantama kalba. Taip pat, atsižvelgiant į savivaldybėje gyvenančius kitakalbius, turėtų būti išversta ir visa kita aktuali informacija, susijusi su vakcinacija ir COVID-19.

Vakcinacija

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą. Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu jums išduotą skiepijimo kortelę.

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laika.

Jei atsisakysite skiepytis, o vėliau persigalvosite, galimybę pasiskiepyti turėsite masines vakcinacijos metu.

Jei negalite atvykti į vakcinacijos centrą dėl judėjimo negalios ar sveikatos būklės, jums gali būti organizuojamas skiepijimas arčiau namų esančiose patalpose (ambulatorijoje) arba atvykstama skiepyti i jūsų namus.

Esant ribotam vakcinos kiekiui, ne visos gydymo įstaigos yra aprūpintos vakcinomis. Dėl šios priežasties galite būti skiepijami sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje nesate registruotas.

Taip, gyventojai gali pasirinkti vakciną. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina. Jeigu vakcinavimo centras turės kelių gamintojų COVID-19 vakcinas ir jos nebus rezervuotos skiepijimui antrąja doze, gyventojas galės pasirinkti vakciną, kuria jis pageidauja būti skiepijamas.

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnius, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po keliu dienų.

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Taip, dėl nedarbingumo reiktų kreiptis į šeimos gydytoją.

Susisiekite su gydymo įstaiga, kurioje gavote pirmą vakciną ir susitarkite dėl antro skiepo po 12 savaičių pertraukos.

Nuo šiol antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės laiką galima paankstinti savarankiškai, tačiau po pirmos dozės turi praeiti ne mažiau kaip keturios savaitės.

Siekiant gauti Galimybių pasą ir naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis galima jau po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės praėjus keturioms savaitėms. Tad jeigu neketinate keliauti į užsienį, skubėti skiepytis antra doze anksčiau – neverta. Visgi, esant poreikiui, paankstinti vakcinacijos laiką antra „Vaxzevria“ vakcinos doze galima apsilankius www.koronastop.lt arba skambinant trumpuoju numeriu 1808.

Pakeisti registracijos laiką ir vietą padės ši instrukcija:

Taip, tai yra jūsų teisė. Vakcinacija nėra privaloma.

Bendrieji klausimai

Bendraudami laikykitės saugaus 2 metrų socialinio atstumo, nesibūriuokite, laikykitės asmens higienos reikalavimų.

Kuo skubiau informuoti savo tiesioginį vadovą, kuris Jūsų susirgimą užregistruos vidinėje įmonės sistemoje.

Atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus) galima nedėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Taip, uždarose patalpose yra būtina dėvėti  nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:

•           yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;

•           turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;

•           paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

Darbuotojai darbdaviui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius šias aplinkybes.

Patvirtinti šie darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19:

 • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
 • socialinės paslaugos ir veikla;
 • švietimo paslaugos ir veikla;
 • vaistinių darbuotojų veikla.

Šioms valstybės numatytoms grupėms profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19, būtina periodiškai kas 7–10 dienų.

Vienas inkubacinis periodas –14 dienų laikotarpyje susirgę. Aktyvus protrūkis  dar nepasibaigęs (tiriamas, stebimas) protrūkis, kuriame paskutinis užsikrėtimas (naujas atvejis) buvo užfiksuotas ne daugiau kaip prieš 14 dienų.

Pirminiai atvejai – protrūkio atsiradimo vietoje užsikrėtę asmenys;

Antriniai atvejai – asmenys, kurie užsikrėtė nuo pirminių atvejų ne protrūkio atsiradimo vietoje.

Esant židiniui, kada įmonė turi Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pateikti didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusių asmenų sąrašą. Ar mažos rizikos sąlyčių turėjusių asmenų sąrašus įmonė turi nusiųsti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui po to, kai gauna raštišką prašymą iš NVSC?

Informaciją apie susirgusius darbuotojus, sąlytį turėjusių asmenų sąrašus ir kitą su protrūkiu susijusią informaciją reikėtų pateikti tiesiai NVSC departamentams pagal apskritį, kurioje įmonė veikia (https://nvsc.lrv.lt/lt/)

Pažeidus izoliacijos taisykles, gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. Eurų.

1.      Turėjau sąlytį su sergančiu:

Jeigu asmuo persirgo COVID-19 arba pasiskiepijo ir nuo to nepraėjo daugiau kaip 90 dienų ir turėjo sąlytį su sergančiu, tuomet izoliuotis nereikia.

2.      Grįžau iš užsienio:

Jeigu asmuo, grįžęs iš užsienio, tačiau persirgęs COVID-19 arba pasiskiepijo ir nuo to nepraėjo daugiau nei 180  dienų ir turėjo sąlytį su sergančiu, tuomet izoliuotis nereikia.

Asmeniui, po nustatyto teigiamo Covid-19 antigeno testo atsakymo, praėjus daugiau nei 90 dienų ir turėjus didelės rizikos sąlytį, izoliuotis reikia.

Jei po pilnos vakcinacijos praėjo daugiau nei 90 dienų, izoliuotis reikia, turėjus didelės rizikos kontaktą.

Gavus vieną vakcinos skiepą nuo Covid-19 ligos ir turėjus didelės rizikos kontaktą, būtina izoliuotis visam skirtam laikui, nes viena dozė neapsaugo nuo užsikrėtimo ir susirgimo.

NETAIKOMI SUSTIPRINTI REIKALAVIMAI:

 • Privaloma 10 dienų izoliacija:
 • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
 • Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
 • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
 • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

TAIKOMI SUSTIPRINTI REIKALAVIMAI:

 • Privaloma 10 dienų izoliacija. Galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos: 
 • negalima išeiti pasivaikščioti į lauką;
 • nurodytų kategorijų darbuotojams, gyvenantiems su kitais asmenimis, galima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais asmenimis. Kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia.
 • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.
 • negalima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais šeimos nariais. Jei asmuo izoliuojasi su artimaisiais, jie turi izoliuotis atskiruose kambariuose (išskyrus atvejus, kai reikia prižiūrėti nepilnamečius ar neįgalius asmenis), taip pat tam pačiam laikui izoliuotis  reikia ir kartu gyvenantiems (nedarbingumas neišduodamas). Jei kartu nekeliavę asmenys yra persirgę COVID-19 ar pilnai vakcinuoti, jiems izoliuotis nereikia.

Grįžtant į Lietuvą yra būtina užpildyti keleivio anketą: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form  ir privaloma turėti ne seniau nei prieš 72 valandas atliktą PGR tyrimą ar antigeno testą su neigiamu rezultatu. Atvykus į Lietuvą yra taikoma 10 dienų izoliacija su galimybe ją sutrumpinti iki 7 dienų, 7-tą izoliacijos dieną atlikus mokamą  testą ir gavus neigiamą rezultatą užpildyti prašymą: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/nvsc.lrv.lt/sutrumpinti

Jeigu asmuo yra pasikiepijęs ar persirgęs ir nepraėjo daugiau nei 180 dienų, jam nereikia turėti testo grįžtant iš užsienio ir pateikus pasiskiepijimą ar persirgimą įrodančius dokumentus ir izoliacija yra netaikoma.

Vykstant į užsienį geriausia pasidomėti kokie reikalavimai yra toje užsienio šalyje į kurią vykstate: https://keliauk.urm.lt/ . Šiame puslapyje yra viso pasaulio žemėlapis ir paspaudus ant tam tikros šalies, nurodoma, kokie reikalavimai atvykstant ten yra taikomi.

Covid–19 vakcinų galimi šalutiniai poveikiai

Organizmo reakcija po vakcinos yra normalus procesas

VAXZEVRIA
Gamintojas
„AstraZeneca“
CAMIRNATY
Gamintojas
„BioNTech“ ir „Pfizer“
MODERNA
Gamintojas
„Moderna“
JANSSEN
Gamintojas
„Janssen Pharmaceutica“
scroll-y
Reakcijos, kurios gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 asmenų
 • Nuovargis
 • Skausmas bei jautrumas injekcijos vietoje
 • Galvos, raumenų ir sąnarių skausmas
 • Šaltkrėtis
 • Karščiavimas
 • Pykinimas
 • Prasta savijauta
 • Nuovargis
 • Skausmas bei patinimas injekcijos vietoje
 • Galvos, raumenų ir sąnarių skausmas
 • Šaltkrėtis
 • Karščiavimas
 • Nuovargis
 • Skausmas bei patinimas injekcijos vietoje
 • Galvos, raumenų ir sąnarių skausmas
 • Šaltkrėtis
 • Karščiavimas
 • Pykinimas
 • Vėmimmas
 • Nuovargis
 • Skausmas injekcijos vietoje
 • Galvos skausmas
 • Raumenų skausmas
 • Pykinimas
Reakcijos, kurios gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 asmenų
 • Paraudimas ar patinimas injekcijos vietoje
 • Karščiavimasa daugiau 38˚C
 • Vėmimas
 • Viduriavimas
 • Paraudimas injekcijos vietoje
 • Pykinimas
 • Paraudimas injekcijos vietoje
 • Bėrimas
 • Kosulys
 • Sąnarių skausmai
 • Temperatūra
 • Drebulys
 • Paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje
Reakcijos, kurios gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 asmenų
 • Apetito sumažėjimas
 • Galvos svaigimas
 • Prakaitavimas
 • Pilvo skausmas
 • Bėrimas
 • Niežėjimas injekcijos vietoje
 • Galūnių skausmas
 • Padidėję limfmazgiai
 • Nemiga
 • Prasta savijauta
 • Niežėjimas injekcijos vietoje
 • Čiaudulys
 • Tremoras
 • Gerklės skausmai
 • Išbėrimas
 • Prakaitavimas
 • Raumenų silpnumas
 • Rankų ir kojų skausmai
 • Nugaros skausmas
 • Silpnumas
 • Bendra prasta savijauta
Reakcijos, kurios gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 asmenų
 • Laikinas veido pusės paralyžius
 • Laikinas raumenų silpnumas vienoje veido pusėje
 • Veido patinimas, galintis paveikti žmones, kuriems anksčiau buvo atliktos kosmetinės (užpildų) injekcijos į veidą
 • Hiperjautrumas (alergija)
 • Niežėjiią sukeliantis bėrimas
Reakcijos, kurios gali pasireikšti, bet dažnumas negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis
 • Alerginė reakcija
 • Sunki alerginė reakcija
 • Alerginė reakcija
 • Sunki alerginė reakcija
 • Alerginė reakcija
 • Sunki alerginė reakcija
 • Alerginė reakcija
 • Sunki alerginė reakcija
Kada gali pasireikšti nepageidaujamos reakcijos po vakcinacijos?
 • Po pirmos vakcinos dozės nepageidaujamos reakcijos gali pasireikšti intensyviau. Nepageidaujamos reakcijos gali praeiti per keletą valandų. Sveikata pagerėja per kelias dienas po vakcinacijos.
 • Po antros vakcinos dozės nepageidaujamos reakcijos gali pasireikšti intensyviau. Nepageidaujamos reakcijos gali praeiti per keletą valandų. Sveikata pagerėja per kelias dienas po vakcinacijos.
 • Po antros vakcinos dozės nepageidaujamos reakcijos gali pasireikšti intensyviau. Nepageidaujamos reakcijos gali praeiti per keletą valandų. Sveikata pagerėja per kelias dienas po vakcinacijos.
 • Pasireiškęs šalutinis poveikis dažniausiai yra švelnus arba vidutinis ir išnyksta po skiepijimo praėjus 1 arba 2 dienoms.

Po vakcinacijos, kai savijauta gera, galima užsiimti įprastine veikla.

Svarbu nepažeisti, netrinti ar kitaip nesudirginti dūrio vietos.

JEIGU PABLOGĖJA SAVIJAUTA:

Pailsėkite
Išgerkite nepageidaujamo poveikio simptomus malšinančių vaistų
Jeigu karščiuojate, viduriuojate ar vemiate, gerkite skysčių, valgykite lengvai virškinamą maistą
Jeigu karščiuojate, temperatūrą (38°C ir aukštesnę) rekomenduojama malšinti paracetamoliu ar kitais karščiavimą mažinančiais vaistais
Jeigu po vakcinacijos skauda ranką ar galvą, rekomenduojama išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo

Labai svarbu: jeigu reikia, po vakcinacijos žmogus gali vartoti nereceptinių vaistų, bet prieš tai geriau pasitarti su savo gydytoju. Nerekomenduojama minėtų vaistų vartoti profilaktiškai, prieš skiepijimą, siekiant užkirsti kelią šalutiniam poveikiui, nes nežinoma, kaip šie vaistai gali paveikti vakcinos veiksmą.

Po vakcinacijos ir toliau būtina vartoti visus vaistus, kuriuos žmogus vartoja įprastai dėl vienokių ar kitokių lėtinų ligų.