IKI – prekybos tinklas arčiau tavęs

IKI stiprybė – ypač platus šviežių ir kokybiškų produktų už geriausią kainą pasirinkimas, kurį galima rasti parduotuvėse arti namų.

Vaisių, daržovių, mėsos ir žuvies, kepinių šviežumu garsėjantis IKI prekybos tinklas pirmąją parduotuvę Lietuvoje atidarė 1992 m. ir nuolat investuoja į kuo malonesnę patirtį pirkėjams – kad jų apsipirkimas būtų dar sklandesnis, greitesnis ir patogesnis.

Jau 30 veiklos Lietuvoje metų IKI į šalies mažmeninės prekybos rinką nuosekliai neša naujoves: pirmasis parduotuvėse pradėjo kepti šviežius kruasanus ir prancūzišką batoną, atidarė pirmąsias autonomines parduotuves Baltijos šalyse ir pasiūlė pirkėjams visiškai naują apsipirkimo galimybę, taip pat Vilniuje kartu su „LastMile“ pradėjo naują prekių pristatymo erą – pirkinius išvežioja autonominiai automobiliai.

Turėdamas 237 parduotuves visoje Lietuvoje, IKI yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Intensyvi plėtra, įgyvendinti efektyvumo projektai, puikiai suplanuota pardavimų strategija ir rinkodaros kampanijos bendrovei kasmet leidžia pasiekti aukštų finansinių rezultatų. IKI pajamos 2022 metais augo 14 proc. ir siekė 819,40 mln. Eurų. Grynasis pelnas didėjo nuo 8,40 mln. iki 8,97 mln. eurų. Investicijoms skirta bendra suma 2022-aisiais išaugo daugiau nei 140 proc. – iki 53,3 mln. eurų.

Prekybos tinklas yra įdarbinęs apie 5,5 tūkst. darbuotojų ir yra vienas didžiausių darbdavių šalyje. Nuosekliai didindamas atlygį, plėsdamas papildomas naudas ir rūpindamasis karjeros augimo galimybėmis, IKI yra apdovanotas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu – geriausio darbdavio įvertinimu.

Dėmesys tvarumui yra viena iš kertinių IKI veiklos strategijos krypčių. Įmonė veikia tausodama aplinką ir klimatą – daugiau kaip 92 proc. IKI parduotuvių jau dabar yra energetiškai efektyvios.

Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs keturias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. IKI taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“, kuris sujungia internetinę prekybą bei „Click&Colect“ paslaugą, ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.


IKI akcininkų sąrašas

Prekybos tinklą IKI valdo IKI Lietuva UAB, priklausanti šiems akcininkams:

1. REWE-Beteiligungs-Holding International GmbH

Valdoma akcijų paketo dalis: 93,75 proc.

Registruota: nuo 1991-04-15

Adresas: Domstrasse 20 Koeln, 50668 Germany

Registracijos šalis: Vokietijos Federacinė Respublika

Tinklapis: www.rewe-group.com

2. UNILEC S.A.

Valdoma akcijų paketo dalis: 6,25 proc.

Registruota: nuo 2006-07-28

Adresas: 26 Quai Marcel Boyer, 94200 Ivry sue Seine, France

Registracijos šalis: Prancūzija

Tinklapis: https://www.e.leclerc/


Valdomos dukterinės įmonės

IKI valdomos dukterinės bendrovės ir akcijų dalis jose:

UAB „Greituolis“ (67 proc.), įsteigimo ir veiklos šalis – Lietuva

Viešoji įstaiga „Žaliasis taškas“ (1 balsas), įsteigimo ir veiklos šalis – Lietuva


Asocijuotos įmonės

IKI neturi jokių asocijuotųjų įmonių.


Priklausymas verslo asociacijoms

IKI yra šių verslo asociacijų nare:

  • Lietuvos prekybos įmonių asociacija (nuo 1997 m., pertrauka 2010-2013 m.)
  • Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (Deutsch-Baltischen Handelskammer) (nuo 2015 m.)
  • Asociacija Investuotojų forumas (Investors’ Forum) (nuo 2018 m.)
  • Asociacija Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmai (Chambre de Commerce Franco-Lituanienne) (nuo 2015 m.)