Prekybos tinklo „Iki“ pajamos 2021 metais augo 7 proc.

2022-06-14

Prekybos tinklo „Iki“ (UAB „Palink) 2021 m. pajamos siekė 718,96 mln. eurų. Tai beveik 7 proc. daugiau lyginant su 2020-aisiais. Pagrindinės apyvartos didėjimo priežastys – intensyvi plėtra, puikiai suplanuota pardavimų strategija bei stiprios ją parėmusios marketingo kampanijos. Taip pat 2021 m. antroje pusėje buvo fiksuojamas mažmeninės rinkos atsigavimas po Covid-19 pandemijos šoko.

Atlyginimų darbuotojams kėlimas ir sąnaudų pokyčiai, susiję su nuomos sandoriais ir nusidėvėjimo normatyvų peržiūra (IFRS standartas) lėmė bendrovės pelno sumažėjimą nuo 10,48 mln. eurų iki 8,40 mln. eurų.

„Darbuotojai ir nuoseklus jų darbo sąlygų gerinimas yra mūsų prioritetas. Pastarieji metais prekybos sektoriaus darbuotojams buvo itin sudėtingi. Norime, kad jie jaustųsi įvertinti, tad praėjusiais metais skyrėme itin daug dėmesio darbuotojų gerovei. 2021 m. beveik 6000 „Iki“ darbuotojų buvo pakelti atlyginimai, be išimties visiems darbuotojams suteikėme papildomą sveikatos draudimą. Didelį dėmesį darbuotojų darbo sąlygų gerinimui ketiname skirti ir šiemet“, – sako prekybos tinklo „Iki“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

Bendrovė investicijoms 2021-aisiais skyrė 37,8 mln. eurų. Daugiau nei 20 mln. eurų sudarė investicijos į plėtrą ir parduotuvių rekonstrukcijas, apie 3,5 mln. eurų buvo investuota į skaitmeninius projektus, kaip savitarnų kasų diegimas, elektroninių etikečių plėtra.

„Praėjusiais metais įsigijome startuolį „LastMile“, su kuriuo plėtojame įvairius e-komercijos sprendinius, siekdami būti dar arčiau savo klientų, pasiūlyti jiems patogius ir greitus apsipirkimo būdus. Investicijų tempo nestabdysime ir šiais metais. Prioritetai yra lygiai tokie patys kaip ir praėjusiaisiais – apsipirkimo patirties gerinimas mūsų pirkėjams, darbuotojų gerovė, aktyvi naujų parduotuvių plėtra bei esamų parduotuvių atnaujinimas“, – sako N. Kvietkauskaitė.

2021 m. buvo atidarytos 6 visiškai naujos „Iki“ parduotuvės Vilniuje, Kaune, Ringauduose ir Kuršėnuose. Rekonstruotos net 26 „Iki“ parduotuvės, atnaujinta ir mažųjų „IKI Express“ parduotuvių koncepcija. 2021 m. vasarą pradėtos naujo „Iki“ administracijos biuro statybas sostinės Pilaitės rajone. Šalia jo bus įrengta ir moderni „Iki“ parduotuvė.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 231 „Iki“ parduotuvė, 2 logistikos centrai, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas Vilniuje šiemet atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę, paženklintą „Iki Express 24/7“ prekės ženklu. Ji pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse.