Prekybos tinklas IKI plečia elektroninės prekybos apimtis ir žengia į Kauną

2019-11-26

„Startavę su elektronine prekyba Vilniuje, sulaukėme išties didelio susidomėjimo. Mūsų pirkėjai sostinėje netruko pajausti ir įvertinti šios paslaugos išskirtinumo rinkoje, todėl augantis poreikis paskatino plėtrą į antrą didžiausią Lietuvos miestą. Tiesa, kol kas ši paslauga yra dar testuojama, todėl pirkėjų grįžtamasis ryšys, pasiūlymai, kaip ją galime kartu tobulinti, mums yra labai svarbūs“, – teigia prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Koncentruojasi į greitą pristatymą

Parsisiuntę specialią „LastMile“ programėlę ir nurodę pristatymo adresą, pirkėjai gali sudaryti mėgstamų ir šviežių maisto prekių krepšelį iš arčiausiai jų esančių prekybos tinklo IKI parduotuvių. Tokiu būdu ribotame, 2 km, plote dirbantys kurjeriai užsakytas prekes į nurodytą vietą gali pristatyti ypač greitai. Pasak I. Baltrušaitienės, tai yra didelis pranašumas skubantiems ir laiką taupantiems pirkėjams, į kuriuos ši paslauga ir yra orientuota.

„Siekiame sukurti tokį įrankį, kuris nereikalautų jokio išankstinio planavimo, o reikiami produktai pirkėjus pasiektų čia ir dabar. Tai yra ypač patogu tokiose situacijose, kai, pavyzdžiui, gamindami patiekalą pritrūkote vieno ar kito produkto, tačiau neturite laiko nuvažiuoti net iki artimiausios parduotuvės. Neabejojame, kad toks greitas šviežių maisto prekių pristatymas taps tikru išsigelbėjimu ir leis sutaupytą laiką paskirstyti asmeninėms reikmėms“, – sako I. Baltrušaitienė.

Be to, šviežią maistą ir kitas prekes per mobiliąją programėlę užsisakę pirkėjai gali pasinaudoti nuolaidomis – akcijos, kurios tą savaitę galioja visame prekybos tinkle IKI, yra taikomos ir internete.

Tarp dažniausiai užsakomų prekių – švieži vaisiai ir daržovės

IKI komunikacijos vadovės teigimu, pirmieji veiklos rezultatai Vilniuje rodo, kad ši paslauga netruko atrasti savo pirkėją, o pirmu pasirinkimu dažniausiai tampa šviežio maisto produktai.

„Analizuodami pirkėjo krepšelį, matome, kad dažniausiai užsakomi kasdienio vartojimo švieži produktai, tokie kaip bananai, avokadai, bulvės, agurkai, morkos ir kt. Taip pat galime daryti prielaidą, kad dažnas renkasi savaitgalio pusryčius ruošti namuose, mat tarp populiariausių prekių patenka ir kruasanai, sumuštinių duona. Būtent savaitgaliais pastebima didžiausia maisto prekių pristatymo į namus paklausa, o šia paslauga linkę naudotis tiek centrinės sostinės dalies, tiek kitų Vilniaus miesto rajonų gyventojai“, – apie išryškėjusius maisto prekių užsakymo internetu įpročius pasakoja I. Baltrušaitienė.

Dar vienas paslaugos išskirtinumas – dalijimosi ekonomikos principu paremtas prekių pristatymas. Tiek Vilniuje, tiek Kaune pristatymo paslaugą teikia nepriklausomi kurjeriai, t. y. patys miesto gyventojai, praėję atranką ir specialius mokymus, turintys higienos pasus. Toks sprendimas yra draugiškesnis aplinkai ir leidžia efektyviau paskirstyti resursus, taip pat nedidina transporto srautų miestuose.