Ant velykinio maisto tinklaraštininkės stalo – tradicinis mamos patiekalas

2020-04-04
Ant velykinio maisto tinklaraštininkės stalo – tradicinis mamos patiekalas

Geros emocijos būtinos 

Tinklaraštininkė K. Pišniukaitė-Šimkienė sako, jog Velykos jai visų pirma laikas, praleidžiamas su šeima, margučiais ir prie šventinio stalo. Kaip pasakoja moteris, jos artimieji laikosi tradicijų, o į pačios šventės pasiruošimą įsitraukia visa šeima.

„Svarbiausias šventės akcentas – kokybiškai praleistas laikas su artimiausiais žmonėmis. Abu su vyru esame iš Klaipėdos, tad per šią šventę visada važiuojame ten. Velykų rytą dažniausiai praleidžiame pas vyro tėvus, o vakarą – su mano šeima. Būname kartu, ruošiame šventinius patiekalus, sėdame prie stalo, daug kalbamės ir juokiamės. Na, ir, žinoma, daužome velykinius kiaušinius“, – pasakoja tinklaraštininkė.

Šiemet, kaip ir dauguma žmonių, tinklaraštininkė Velykas sutiks namuose tik su vyru ir dviejų mėnesių sūneliu. Moteris prisipažįsta, kad nors tai ir šiek tiek liūdina, geras emocijas vis tiek pavyks susikurti ir švenčiant mažame būrelyje.

Ant šventinio stalo – tradicinis šeimos patiekalas 

Būtent šios netradicinės Velykos prekybos tinklą „Iki“ paskatino visus pakviesti prisidėti prie gražios iniciatyvos. Jos tikslas – paskatinti žmones išmokti patiems paruošti mėgstamiausią patiekalą, kurį įprastai per šią šventę gamina mama ar tėtis.

Pasak Indrės Baltrušaitienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, ši iniciatyva kilo iš noro žmonėms priminti, kad nors ir negalime būti su visa šeima, vis tiek vienaip ar kitaip galime būti kartu.

„Šiuo laikotarpiu labai svarbu stengtis neužmiršti tradicijų ir išlaikyti gerą emociją, palaikyti ryšį su artimaisiais, net ir nuotoliniu būdu. O maistas ir yra tas dalykas, kuris visuomet suartina, net jei negalime su artimaisiais susėsti prie bendro šventinio stalo. Todėl nusprendėme pakviesti visus pabandyti pasigaminti tai, kas bent akimirkai sugrąžintų į tėvų namus. Matome, kad pirkėjams artėjančios šventės rūpi, žmonės jau ruošiasi Velykoms ir maisto gaminimui namuose, labiau perka šviežią mėsą, žuvį, daržoves, domisi konditerijos pasiūla, o mes ir toliau stengiamės, kad jiems netrūktų šviežių produktų“, – sako I. Baltrušaitienė.

Prie iniciatyvos prisijungusi maisto tinklaraštininkė Kristina sako, kad jos namuose ant šventinio stalo tikrai bus margučiai, kepta antis su apelsinų glajumi, sveikas desertas ir, žinoma, tradicinė mamos naminė mišrainė.

„Jokios Velykos mūsų šeimoje nepraeina be mano mamos klasika tapusių salotų – naminės mišrainės. Jos yra tikrai nepaprastos, o per daug metų išdirbtos iki tobulybės. Kas tik paragauja, visi sako – skaniau nėra ragavę. Nors šis patiekalas ne visai atitinka mano tinklaraštyje propaguojamo sveiko ir šiuolaikiško maisto koncepciją, bet be šios mišrainės šventinio stalo negali būti“, – pasakoja maisto tinklaraštininkė.

Paklausta, ar gaminant šias salotas neteks nemažai laiko skirti vaizdo konsultacijoms su mama, tinklaraštininkė sako, šį patiekalą gaminsianti jau ne pirmą kartą. „Šias salotas tėvų namuose gaminu kiekvienais metais nuo neatmenamų laikų. Kaip ir kasmet, jį gaminsime abi su mama, deja, mus ir mūsų mišraines skirs 300 kilometrų“, – sako Kristina.

Rekomenduoja nepersistengti 

Įsiklausydama į rekomendacijas pirkti atsakingai – planuoti savo pirkinius, pirkti ilgesniam laikui ir taip retinti lankymąsi parduotuvėje, tinklaraštininkė siūlo nepersistengti ir per Velykas.

„Mažam būreliui žmonių tikrai nereikia daug patiekalų. Iš anksto suplanuokite, ką gaminsite – keliems žmonėms puikiai užteks 1–2 užkandžių, pagrindinio patiekalo su garnyru ir deserto. Vietoje kiekybės rinkitės kokybę, pagalvokite apie subalansuotus, skanius, vizualiai patrauklius patiekalus“, – patarimais dalinasi Kristina.

Maisto tinklaraštininkė primena, kad ne tik reikėtų nepersivalgyti, bet ir iš anksto sugalvojus, kokius patiekalus gaminsite, susirašyti reikalingų produktų sąrašą ir su juo keliauti į parduotuvę.

„Taip pat geriausia, kad patiekalai būtų maistingi, per daug neapkrautų virškinimo. Žinoma, gali būti ir vienas kitas nuodėmingas patiekalas, bet tuomet kiti tegul būna sveiki. Nepamirškite daržovių, dabar pavasaris – jų daug šviežių ir skanių“, – primena ji.

Kristina per šias Velykas ragina ne tik pagaminti patiekalą, kuris primena šventes su šeima, susigalvoti daug linksmos veiklos su žmonėmis, su kuriais būsite, bet ir nustebinti artimuosius vaizdo skambučiais. Ji primena, kad galvoti reikėtų ne apie tai, ko per šias Velykas neturime, o apie tai, ką turime.

Maisto tinklaraštininkės K. Pišniukaitės-Šimkienės mamos naminė mišrainė 

Jums reikės:

  • 1 vnt. (apie 350 g) virtos „daktariškos“ dešros
  • 350 g marinuotų agurkų
  • 350 g konservuotų žirnelių (geriau smulkių)
  • 4 kiaušinių
  • 400 g bulvių
  • Druskos, pipirų
  • 6 v. š. majonezo

Paruošimas:

Bulves švariai nuplaukite, išvirkite su lupenomis, tik nepervirkite. Atvėsusias bulves nulupkite. Kiaušinius išvirkite kietai. Dešrą, agurkus ir bulves supjaustykite labai smulkiais kubeliais. Kuo smulkiau – tuo geriau. Kiaušinius sutarkuokite arba sutraiškykite šakute. Į dubenį dėkite dešrą, agurkus, žirnelius, bulves, kiaušinius. Tuomet dėkite majonezo, berkite druskos, pipirų ir gerai išmaišykite.

Patarimas:

Salotos skaniausios yra tuomet, kai truputį pastovi, nes tuomet susimaišo skoniai. Jei yra galimybė, paruoškite salotas porą valandų prieš jas patiekiant. K. Pišniukiatės-Šimkienės mamos naminės mišrainės paslaptis – labai smulkiais kubeliais supjaustyti ingredientai. Taip su kiekvienu kąsniu paragausite ne pavienių produktų, o visų ingredientų kartu.